הילה בג'יו

הילה בג'יו

סופרן

 

 

 

נולדה בישראל. סיימה בהצטיינות את לימודיה באקדמיה למוסיקה בתל-אביב. היתה חברה בסטודיו של האופרה הישראלית שם הרפרטואר שלה כלל תפקידים כאדלה בעטלף (י.שטראוס), נורינה בדון פסקואלה (דוניצטי) גרטל בהנזל וגרטל (הומפרדינק) ואמור באורפיאו ואאורידיצ'ה (גלוק). הופיעה כסולנית עם  התזמורת הסימפונית ראשון-לציון, התזמורת הסמפונית ירושלים, תזמורת קאמרטה ירושלים, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, התזמורת הקאמרית תל-אביב,  סינפונייטה באר-שבע ותזמורת סמפונט רעננה.

 

 

באופרה הישראלית הופיעה בתפקידים: פרטוניס בהלנה היפה (אופנבאך), נימפה ראשונה ברוסלקה (דבוז'ק) לולו באלמנה העליזה (להר), פפגנה בחליל הקסם (מוצרט), לוסינדה בארמיד (גלוק), אולימפיה בסיפורי הופמן (אופנבאך), דספינה בכך עושות כולן (מוצרט). כמו כן הופיעה בתפקיד הראשי באופרה השועלה הערמומית (ינאצ'ק) וכן בתפקיד פרסקיטה בכרמן (ביזה). בעונה זו באופרה הישראלית הופיעה בתפקיד הילד באופרה הילד חולם (גיל שוחט), רוזינה בספר מסביליה (רוסיני), ופרסקיטה בכרמן (ביזה) בפארק הירקון.

הופיעה בגרמניה בפסטיבל הבינלאומי בבית האופרה גרה-אלטנבורג וכן בתפקיד אולימפיה (סיפורי הופמן) בבית האופרה של מקלנבורג. זכתה במקום השני בתחרות היוקרתית "בלוודר"בוינה בקטגוריית האופרטה, זכתה בתחרות הזמרה באקדמיה למוסיקה בתל-אביב וכן בפרס על ביצוע יצירה ישראלית מטעם שר המדע, התרבות והספורט. זוכת מלגות מטעם קרן תרבות אמריקה-ישראל, מלגת גרבוב, מלגת בסר ומלגת המכון הישראלי לזמרה אומנותית.

  

בעונה 2007/8 הופיעה בין השאר בביצוע תהילים 42 של מנדלסון עם סינפונייטה באר- שבע, ישראל במצרים של הנדל ובריאת העולם של היידן עם התזמורת הסמפונית ירושלים, בתפקיד סרפינה באופרה הגבירה המשרתת של פרגולזי עם אנסמבל בארוקדה, קנטטה 209 של באך עם התזמורת הקאמרית הישראלית וכן בפסטיבל פליציה בלומנטל.  בעונת 2008/9 שרה מאדאם זילברקלאנג באימפרסריו (מוצרט) עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית וכן האורטוריה אליהו (מנדלסון) עם התזמורת הסמפונית ירושלים. בעונה 2009/10 שרה כרמינה בורנה בניצוחו של דן אטינגר עם התזמורת הסמפונית ראשון- לציון וכן את הרקויאם של מוצרט עם התזמורת הסמפונית ירושלים.

 

שרה תחת ניצוחם של פרדריק שזלן, אשר פיש, דן אטינגר, סבסטיאן רולאן, גבריאל פלץ, לורנס קאמינגס, עמנואל ג'ואל, קרל-היינץ שטפנס ואחרים.

 

מתוך הביקורת:
על הופעתה כדספינה ב"כך עושות כולן" באופרה הישראלית:

"הילה בג'יו המקסימה כדספינה"
מיכאל הנדלזלץ. הארץ.

"בג'יו היתה משעשעת ועוקצנית כנדרש, והקטעים המועטים בהם השתתפה היו הנחמדים ביותר במהלך הערב."
עומר שומרוני. גלובס.

"הילה בג'יו הנפלאה שרה בקול פעמונים צלול ושיחקה "עד הסוף", כולל בשתי התחפושות שדספינה עוטה, כרופא המטפל במחזרים וכנוטריון המשיא אותם לאחיות."
צבי גורן. הבמה.


על הופעתה כפפגנה ב"חליל הקסם" באופרה הישראלית:

"הילה בג'יו הייתה פפגנה מתוקה שכל אחד, ולא רק פפגנו, היה ממהר לאמץ כאם לעשרת ילדיו."
צבי גורן. הבמה.

 

על הופעתה בתפקיד השועלה ב"שועלה הערמומית הקטנה" באופרה הישראלית:

"הזמרת הישראלית הצעירה הילה בג'יו (השועלה) עמדה על הבמה כמו גדולה עם קול בעל נוכחות. היא "משחררת" מגרונה צבעים וגוונים עטופים בסגנון מזיקלי נהדר. חיית במה אמיתית."
חנוך רון. ידיעות אחרונות.

כתובת למשלוח דואר:

מרב ברק, אופוס פוקוס
יצחק קצנלסון 14
תל אביב 64366


נייד: 052-3557676 
טלפקס: 03-6092193


מייל: merav@opusfocus.co.il