איטליה - אוגוסט 2014

תמונת אווירה

 

פסטיבל של אופרה באיטליה

 

רומא - מצ'רטה - ורונה

 

12-5 באוגוסט 2014

8 ימים

 

מדריכה למוזיקה: מרב ברק

מדריך כללי: אריאל די קאסטרו

 

הטיול בשיתוף: סולו איטליה - המומחים לארץ המגף

 

"מרב יקרה,

אנו מודים לך בזאת על החוויה התרבותית שהענקת לנו בסיור זה. ההכנות, ההרצאות והטיפים שלך הפכו אותנו לקשובים יותר לניואנסים של האופרות ועשו את ההבדל! זאת, בנוסף לאישיותך המלבבת והסיפורים שמסביב, שהוסיפו עוד.

בהערכה רבה, מקבוצת מטיילי איטליה, קיץ 2014"

 

מכתב תודה שנשלח למשרדי סולו איטליה:

 

"חזרנו מהטיול ואני מבקש לציין את התרשמותינו. תכנון הטיול, לטעמינו, היה אופטימלי מאחר והביא אותנו לאיטליה קצת אחרת, כי במקומות היותר מפורסמים, רובנו כבר היינו. תכנון וביצוע לוח ההזמנים היה מושלם. נעשה מאמץ מיוחד ומוצלח לבחור בתי מלון ומסעדות ברמה טובה מאוד.
המדריך, אריאל די קאסטרו, הוביל אותנו במקצוענות, בתבונה, שליטה בחומר, ובהתחשבות בבעיות של כל אחד מאיתנו. בלי להכביד מחד, אבל מאידך חשף אותנו למנעמי איטליה שלא היינו מסוגלים לגלות בעצמינו.  
ודבר אחרון חביב, שבלעדיו לא היינו יוצאים לדרך, מרב ברק בחרה אופרות מצויינות ובסדר כזה, שהנאתינו רק הלכה וגברה, וכך לסוף בחרה את המופע המדהים של "אאידה" בוורונה.
אציין שמזג האוויר בערבים היה מאוד לטובתנו: לא חם ולא גשום.
לוח הזמנים הנוח, איפשר לנו גם ליהנות מהטיול.
בברכה, אהרון וחווה גולדשטיין" 

 

 

עונת הפסטיבלים באיטליה היא חגיגה בלתי רגילה של אופרה. בטיול זה נבחרו שלושה פסטיבלים מובילים, בהם צפינו באופרות משובחות: בפסטיבל האופרה במרחצאות קרקלה ברומא צפינו באופרה "לה בוהם"/פוצ'יני בניצוחו של דניאל רוסטיוני, אשר זכה בשנת 2013 בתחרות האופרה הבינלאומית בלונדון בפרס המוזיקאי המוביל מבין הכישרונות הצעירים בתחום האופרה. בפסטיבל מצ'רטה, המתקיים בתיאטרון מרהיב תחת כיפת השמיים, צפינו באופרה "טוסקה"/פוצ'יני ובפסטיבל הארנה בוורונה קינחנו עם "אאידה"/ורדי, בהפקת הדגל של הארנה בבימויו של ג'נפרנקו דה בוסיו, מותיקי הבמאים בארנה, שוב בניצוחו של רוסטיוני.

 

בין פסטיבל לפסטיבל נהננו ממיטב התרבות, האמנות, הקולינריה והנוף של איטליה, לרבות מדינת הותיקן, רומא, אורבינו, בולוניה, ורונה, קרמונה ועוד. חגיגה של טעמים, מראות וצלילים לכל החושים.