פריז - מאי 2019 - SOLD OUT

תמונת אווירה

 

פריז - בירת התרבות

 

 ספרות ו אמנות ו מוזיקה

 

 12 - 17 במאי 2019

 

בצוות ההדרכה:

הדרכה כללית וספרות: דר' רוחמה אלבג

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

מלווה מטעם חברת "קשרי תרבות תבל"

Sold Out 

 

 

פריז - עיר האורות והתרבות - היא ללא כל ספק אחד המקומות היפים, הקלאסיים והרומנטיים בעולם כולו. המעוניינים להקדיש לעיר קצת יותר זמן, או שזו לא הפעם הראשונה שהם מבקרים בפריז, מוזמנים להצטרף אלינו לסמינר איכותי הכולל מקומות חדשים ופעילויות ייחודיות. במהלך הסמינר נתמקד ביצירות ספרות נבחרות העוסקות בעולם היהודי וכן ביצירות מופת מהספרות הצרפתית, נתוודע לאוספי אמנות נדירים ולציורים ממיטב הקלאסיקה העולמית המשלימים את הפסיפס הרב-גוני שמציעה העיר. נהנה מתכנית מוזיקלית מעניינת ומגוונת במיוחד עם ביצועים מרשימים.

 

בפריז נצפה בשלושה מופעים, עם הרצאה מקדימה לפני כל אחד מהם. נפתח בערב מיצירותיו של המלחין הרוסי הנודע צ'ייקובסקי בבית האופרה גרנייה, בית האופרה ההיסטורי של פריז, בו נצפה באופרה "יולנתה" וכן בבלט המפורסם "מפצח האגוזים". בבית האופרה Bastille, נראה שתי אופרות בביצועים עיליים: "חליל הקסם" של מוצרט בבימוי המרתק של Robert Carsen ולסיום נקנח במופע הבכורה (הכינו את החליפות!) של האופרה "טוסקה" של פוצ'יני בביצוע טובי המוזיקאים: המנצח הישראלי דן אטינגר ובתפקידים הראשיים השמות הכי "חמים" היום בעולם האופרה: Anja Harteros  בתפקיד טוסקה, Jonas Kaufmann  בתפקיד קוורדוסי, Zeljko Lucic  בתפקיד סקרפיה.

 

תכנית הסמינר:

 

יום א' 12.05.19  תל אביב - פריז

נמריא לפריז בשעות הבוקר, בטיסה ישירה וסדירה של אל-על. לאחר הנחיתה, נאכל ארוחת צהריים חופשית ונבצע צ'ק אין במלון. לאחר מנוחה והתרעננות, נצא להכיר את הרובע בו נשהה במלך הסמינר - החנויות, המסעדות ובתי הקפה המצויים בשפע באזור. במהלך הסיור נבקר בפסאז'ים של פריז הסמוכים למלוננו, שהם מבנים נדירים במינם בעיקר עבודות הפרזול והעץ, המרצפות, חלונות הראווה ותקרות הזכוכית שלהם. נטייל בפסאז' ג'ופריו (Jouffroy), פנורמה (Panoramas) וכן ורדו (Verdeau), המשמרים ניחוח ייחודי של פריז במאה ה- 19, כולל הגלריות, חנויות הספרים, בתי התה האקסקלוסיביים, המסעדות וחנויות הווינטאז'. משם נמשיך למועדון הלילה והתיאטרון המהולל "פולי ברז'ר" (Folies Bergère), נתוודע לתולדותיו וכן לייצוגו בציוריהם של טולוז-לוטרק ופייר-אוגוסט רנואר ולא נפסח גם על הנקודה היהודית של המועדון.

 

יום ב' 13.05.19  סיור אמנות רחוב בשכונת בלוויל - אופרה ובלט מאת צ'ייקובסקי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור אמנות רחוב בשכונת בלוויל (Belleville), שכונת מהגרים תוססת, צבעונית ורוחשת פעילות. נסייר בסמטאות המעוטרות בציורים של אמנים ידועים בתחום ציורי הקיר ובמסרים שלהם. הסיור ילווה בהדרכה מקצועית של מדריך דובר עברית, ובמהלכו נתחקה גם אחר התקופה הפריסאית של המשורר נתן אלתרמן שהתגורר כאן וכתב לא מעט על העיר. כן נשמע את סיפורה של זמרת השאנסונים אדית פיאף שנולדה בשכונה ועשתה את צעדיה הראשונים במקום. בהמשך נעקוב אחר תולדותיו של הילד מומו, גיבור הספר הידוע "כל החיים לפניו" מאת הסופר היהודי רומן גארי-אמיל אז'אר, שעלילתו מתרחשת בבלוויל.

בערב נצא לבית האופרה גרנייה, בית האופרה המפורסם והוותיק של פריז, על מנת לצפות בשתי יצירות מאת המלחין פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, האופרה "יולנתה" והבלט "מפצח האגוזים". שתי היצירות מוצגות בערב זה כיצירות הקשורות זו בזו ועוסקות במעבר מנעורים לבגרות. הערב כולו מבויים על ידי  Dmitri Tcherniakov והכוריאוגרפיה של הבלט נתונה בידיהם של שלושה כוריאוגרפים עכשוויים מובילים: Arthur Pita, Édouard Lock  וכן Sidi Larbi Cherkaoui.

* תחילת המופע בשעה 19:00. השירה ברוסית. תרגום מוקרן באנגלית וצרפתית.

משך המופע כארבע שעות כולל שתי הפסקות.

 

 

יום ג' 14.05.19  ג'יברני - ביתו של קלוד מונה - אובר סור וואז

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע ל"גן עדן" הפורח בעונת האביב והוא בשיאו כעת, הלא הוא הכפר ג'יברני, שם קבע את ביתו הצייר האימפרסיוניסטי קלוד מונה. במהלך הביקור נתמקד בביתו של הצייר, שנשמר היטב על חדריו ומטבחו הצהוב, נשמע על קורותיו והשקפת עולמו גם דרך סדרת שיחות מרתקות שערך עם הסופר מארק אֶלדֶר. נבקר בסטודיו ובגינה המרהיבה והמטופחת בדייקנות, כפי שעיצב אותה בעל הבית, שהיה גם גנן מקצועי. גולת הכותרת בביקור היא הברכה עם שושנות המים, נימפאות, והגשר היפני, שהיו מקור השראה לציוריו הרבים והידועים בעולם כולו. בשעות הצהריים ניסע לאובר סור וואז, העיירה הציורית בה התגורר וינסנט ואן-גוך בחודשי חייו האחרונים. "הרבה אושר מרחף באוויר" כתב לאחיו כשהגיע לכאן בתקווה להתאושש ולהמשיך לצייר בנופי הסביבה. מערכת יחסיהם של האחים מתוארת בהרחבה בספר "מכתבים לתיאו", שילווה את סיורנו כאן בעקבות ציוריו ועד לגבעה בו קבורים צמד האחים האהובים. לקראת ערב נשוב לפריז.

 

 

יום ד' 15.05.19  רחוב מונסו - מוזיאון נסים קמונדו - פארק מונסו - "חליל הקסם"

לאחר הרצאת בוקר לקראת מופע הערב, נצא לבקר באחד האזורים הקסומים ביותר בפריז בסביבת פארק מונסו. נערוך סיור באחד הרחובות היוקרתיים, שאצולת הממון התגוררה בו בתחילת המאה העשרים - ביניהן משפחות רוטשילד, אפרוסי וקמונדו. עלית יהודית זו, רובם בנקאים, התרכזו כאן גם בקשרי נישואין. נצעד לאורך רחוב מונסו ונתרשם מבתי הפאר שבו ונתמקד בבית משפחת אפרוסי, שהגיעו מאודסה לכאן כמתואר בספר הנפלא "הארנבת עם עיני הענבר" (אדמונד דה ואל). נבקר בביתה המרשים של משפחת קמונדו, שהוסב למוזיאון ובו אוספי רהיטים ושכיות חמדה אותנטיים, שהיו חלק מאוספיו ותחביבו של בעל הבית אנין הטעם. נצעד בעקבות היצירה המרגשת "האחרון לבית קמונדו" (פייר אסולין) המשרטט את תולדות המשפחה בעלת העושר האגדי. הנקודה האחרונה ביום העשיר, תתמקד בפארק מונסו, נהלך בשביליו ונראה את הפסלים שבו, ובין עציו וספסליו נחתום את סיפורה הטראגי של משפחת קמונדו.

בערב נצא אל בית האופרה החדש של פריז על מנת לצפות באופרה "חליל הקסם" של מוצרט. הבמאי Robert Carsen יצר הפקה ייחודית, מינימליסטית, פסטורלית ומרהיבה ביופיה לסיפור הנצחי של נצחון האור על החושך. מנצח:  Henrik Nanasi.

* תחילת המופע בשעה 19:30. השירה בגרמנית, תרגום מוקרן באנגלית ובצרפתית.

משך המופע כשלוש שעות כולל הפסקה.

 

 

יום ה' 16.05.19 בית הכנסת הגדול של פריז - מוזיאון יהדות ואמנות - "טוסקה"

לאחר הרצאת בוקר לקראת מופע הערב, נבקר בשני אתרים המקיפים את תולדות יהדות צרפת בכלל ויהודי פריז בפרט. בית הכנסת הגדול ביותר בצפון צרפת, דה לה ויקטואר, נשמע על ייסודו, על חתונותיהם של אלפרד דרייפוס וגם של בני משפחת רוטשילד, שהיו שותפים להקמתו, וכן את סיפור ביקורו של הרצל והתרשמותו מבית הכנסת המפואר. נמשיך לרובע לה מארה, שבו נמצא המוזיאון לאמנות ויהדות, השוכן בבית אצולה מרהיב. המוזיאון מקיף את תולדות יהדות צרפת ומכיל אוספים נדירים כציורים, טבעות נישואין, חנוכיות ועוד. כן נמצא מונומנט ייחודי הנוגע במלחמת העולם השניה, ומנציח את העובדה שבבית זה התגוררו פליטים יהודים שנלקחו מכאן אל הלא-נודע. בחלק זה של היום נשוחח על הסופר זוכה פרס נובל, פטריק מודיאנו וספריו "מה קרה לדורה ברודר" ו"כיכר אטואל". בעת ביקורינו תתקיים באגף מיוחד במוזיאון תערוכה מיוחדת על פועלה וחייה של אשת הקוסמטיקה והתעשיינית הלנה רובינשטיין.

בערב נצא שוב אל בית האופרה בסטי, הפעם למופע הבכורה של האופרה "טוסקה" מאת פוצ'יני. אולי פסגת האופרה הריאליסטית. זוהי הפקה קלאסית של הבמאי Pierre Audi, קאסט הזמרים הינו מהמשובחים והמובילים כיום בעולם, עליהם מנצח דן אטינגר, שבין היתר התמנה לאחרונה למנהל האמנותי של האופרה הישראלית. 

* תחילת המופע בשעה 19:30. השירה באיטלקית. תרגום מוקרן באנגלית ובצרפתית.

משך המופע שלוש שעות כולל שתי הפסקות.

 

 

יום ו' 17.05.19  פריז - תל אביב 

בשעות הבוקר נצא לשדה התעופה. "פריז לעולם אינה מסתיימת... תמיד שבנו אליה לא חשוב מי היינו או עד כמה היא השתנתה... פריז תמיד הייתה שווה זאת...", כתב הסופר ארנסט המינגווי בספרו הנפלא "חגיגה נודדת" שהוא מסע מלא אהבה בעיר. מלים אלה יחתמו את ביקורינו לקראת טיסתנו ארצה.

 

טיסות ישירות בחברת אל על:

ת"א - פריז: 12.5.19 טיסה LY323 המראה בשעה 9:00  נחיתה בשעה 12:55.

פריז - ת"א: 17.5.19 טיסה LY320 המראה בשעה 11:20 נחיתה בשעה 16:40.

 

מחיר הסיור: 2,195  אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים ומעלה

                   2,295 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים

 

תוספת לחדר יחיד: 450 אירו

 

המחיר כולל:

המחיר כולל:

טיסה:  טיסות סדירות וישירות ב"אל-על"

לינה:  בית מלון ברמת 4*, במרכז פריז

כלכלה:  ארוחות בוקר למעט יום ההגעה

תחבורה:  אוטובוס על פי התכנית

הדרכה: 2 מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי

תרבות תבל" ומלווה ארגוני צמודים לקבוצה.

מפגש הכנה בארץ

הרצאות הכנה לקראת המופעים המוסיקליים 

מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות

דמי כניסה לכל האתרים המפורטים בתכנית

תשר לנותני השירותים המקומיים

 

המחיר אינו כולל:

מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שיקבע בסמוך ליציאה ע"י חברת התעופה (נכון ל- 28.11.18: כ- 110 אירו)

שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 28.11.18.

ארוחות שאינן מפורטות בתכנית

כרטיסים למופעים בערבים - ניתן לבחור מבין כמה רמות מחיר

הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו')

כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול

הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל

תשר למדריכי הטיול

ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ להוסיף לביטוח גם הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.

 

 

לפרטים נוספים, טפסי הרשמה ומידע על מקומות הישיבה במופעים ומחירי הכרטיסים,

יש ליצור קשר עם חברת "קשרי תרבות תבל": 072-2116888 

דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il