מילאנו/טורינו - יוני 2023 - ההרשמה סגורה

תמונת אווירה

אופרות ואמנות במילאנו ובטורינו

 

 24-20 ביוני 2023

 

הדרכה כללית ואמנות : אורלי גילת

הדרכת המוזיקה : מרב ברק

 

בשיתוף "סולו איטליה" המומחים לארץ המגף

 

 

אמנות ואופרה בצפון איטליה, השילוב המושלם! הכנו עבורכם סוף שבוע ארוך, גדוש בחוויות ברמה הגבוהה ביותר. האופרות "מקבת"/ורדי ו"רוסלקה"/דבוז'ק בתיאטרון "לה סקאלה" מילאנו, בית האופרה הנחשב בעולם, "מאדאם בטרפליי" בבית האופרה של טורינו ומיטב האמנות של מילאנו וטורינו, כולל "הסעודה האחרונה" של ליאונרדו דה וינצ'י, ה"פייטה" של מיכאלאנג'לו, קרוואג'יו, מנטנייה, מוזיאון הקולנוע, המוזיאון המצרי ועוד. התכנית כוללת ביקור במקדש ייחודי במעמקי האדמה ואתרים נוספים בטורינו ובמילאנו, מהערים העשירות והמרתקות של איטליה.

 

 

 

תכנית הסיור:

 

יום שלישי 20.06.23: ת"א - מילאנו

 

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש בנמל התעופה לטיסת אל על ישירה למילאנו. את ביקורנו בעיר נתחיל באזור החדש של מילנו Porta Nuova, בסמוך אליו נמצאת כיכר גאה אאולנטי Gae Aulenti שבה ניצב מגדל Unicredit בגובה 231 מטר, שהוא הבניין הגבוה ביותר באיטליה. נתרשם משני מגדלי "בוסקו ורטיקאלה" Bosco Verticale – ה"יער האנכי". על מרפסות 2 המגדלים נשתלו 900 עצים ויותר מ 20,000 שיחים ופרחים או במילים אחרות... לגור בטבע אבל בתוך העיר.

נמשיך לרחוב קורסו קומו Corso Como המפורסם - קומפלקס האופנה והבילוי, הוא לב ליבו של האזור. ניכנס לקורסו קומו 10 לגלריה לעיצוב של קארלה סוזאני, במקום בית קפה פופולארי, מסעדה קטנה ואפילו מלון בן שלושה חדרים.

בצהריים נמשיך לביקור מיוחד במוסד הקולינאריה הידוע EATALY, אחד המקומות המעניינים בעיר - מבנה מיוחד המרכז שפע של דוכני מזון ונקודות אוכל אשר המוטו שלהן הוא ה- Slow  food - תנועת המזון האיטי הדוגלת במזון טרי, מקומי ועונתי, שמבושל בדרכים מסורתיות.

 

לאחר אתנחתא במלון, נצא בערב לארוחה משותפת בתעלות הנאבילי, אזור הבילויים במילאנו.

 

  

 

יום רביעי 21.06.23: אמנות במילאנו, האופרה "מקבת"/ורדי

 

נפתח את הבוקר בהרצאה על תכנית הערב.

לאחר ההרצאה נצא לבקר בגלריה בררה (Brera Pinacoteca). המוזיאון מכיל את כל יצירות האמנות שהוחרמו על ידי הצבא הצרפתי במלחמות עם האיטלקים. רוב העבודות נלקחו מכנסיות, מנזרים ומסדרים. במהלך המאה ה – 19 עם סיום המלחמה, הוחזרו היצירות ורוכזו בבררה, מתוך מדיניות פוליטית מכוונת. אנו נראה את מיטב היצירות של האמנים האיטלקים כמו: אנדראה מאנטנייה, בליני, קארווג'יו ועוד.

בתום הביקור, נתקדם לכיוון קסטלו ספורצה, המבצר והארמון של שליטי מילאנו במאות ה 14-15, שהפך למתחם מוזיאונים מרתק. נבקר בגלריה אחת, בכדי לראות את עבודתו האחרונה של מיכאלאנג'לו – הפיאטה רונדניני. בתום הבוקר העמוס במיטב אמני איטליה נצא לארוחת צהריים משותפת, ולאחריה נשוב למלוננו להתארגנות ומנוחה לקראת הערב.

 

לאחר המנוחה נצא לאולם האופרה "לה סקאלה" על מנת לצפות באופרה "מקבת". יצירת מופת אופראית, מהראשונות שהלחין ג'וזפה ורדי, לליברטו מאת פרנצ'סקו מריה פיאבה (ריגולטו, לה טרוויאטה), על בסיס המחזה מאת שקספיר. בתפקיד מקבת זמר הבריטון לוקה סלסי, בתפקיד ליידי מקבת אקטרינה סמנצ'וק.

 

תחילת המופע בשעה 20:00

משך המופע כשלוש שעות ורבע כולל הפסקה

השירה באיטלקית, תרגום מוקרן לאנגלית.

 

 

 

יום חמישי 22.06.23: אמנות במילאנו, האופרה "רוסלקה"/דבוז'ק

נפתח את הבוקר בהרצאה על תכנית הערב ובדברי הקדמה ליצירה "הסעודה האחרונה" של ליאונרדו דה וינצ'י.

לאחר ההרצאות נצא לבקר בחדר האוכל של מנזר סנטה מריה דלה גרציה, בכדי לראות ולצפות בציור הקיר הכל כך חשוב וידוע. לאחר הפסקה קלה נגיע למוזיאון נובצ'נטו - Museo del Novecento, שמכיל את אחד האוספים החשובים של אמנות איטלקית במאה ה – 20, כמו של תנועת הפוטוריזם ואמנים נוספים.

ארוחת צהריים משותפת באחת ממסעדות העיר.

לאחר הארוחה נשוב למלוננו למנוחה והתארגנות לקראת הערב.

 

בערב נצא שוב אל בית האופרה "לה סקאלה" על מנת לצפות באופרה "רוסלקה" מאת אנטונין דבוז'ק. יצירה זו, עוסקת בבת האגם, אשר מוותרת על קולה כדי להפוך לבת אנוש (נושא מרתק זה, של דמות באופרה ללא קול, הוא נושא עבודת הגמר של מרב ברק לתואר השני). יצירה זו, הפיוטית והרומנטית אשר הולחנה על סף המאה ה-20, תבוצע בבכורה בבית האופרה "לה סקאלה" בבימויה של אמה דנטה ובניצוחו של תומאש הנוס.

 

תחילת המופע בשעה 20:00

משך המופע כשלוש שעות כולל הפסקה

השירה בצ'כית, תרגום מוקרן לאנגלית.

 

 

יום שישי 23.06.23 : דמנהור - טורינו – האופרה "מאדאם באטרפליי"/פוצ'יני

 

הבוקר נעזוב את מילאנו בדרכנו לטורינו. בדרך נעצור לביקור מעניין ומרתק ב"מקדש האנושות", שנבנה במעמקי האדמה. קהילת דמנהור שנוסדה בשנת 1975 מבוססת על סולידריות, אהבת אדם וכבוד לסביבה. הקהילה ידועה בארכיטקטורה ופריטי האמנות המיוחדים שלה, בעיקר בתוך הנוף האיטלקי. זו חוויה לעין, ללב ולנפש.

ארוחת צהריים ולאחריה נמשיך לטורינו, נתמקם במלוננו למנוחה והתארגנות.

 

בערב נצא אל בית האופרה של טורינו, על מנת לצפות באופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני, סיפורה של הגיישה היפנית הצעירה, אשר מתמסרת באופן חד צדדי לאהובה האמריקאי. ההפקה בבימויו של דמיאנו מיקילטו ובניצוחו של דמיטרי ג'ורובסקי.

 

הרצאת ההכנה למופע זה תישלח לנוסעים בפורמט מקוון טרם היציאה מהארץ.

 

תחילת המופע בשעה 20:00.

משך המופע כשעתיים ו 50 דקות

השירה באיטלקית, תרגום מוקרן באנגלית

 

 

 

שבת  24.06.23/ראשון 25.06.23 : טורינו – מילאנו – תל אביב

הבוקר ניפרד מהמלון בטורינו ונצא להכיר את העיר. נתחיל את היום במוזיאון המצרי בו נתרשם מהאוספים של אמנות מצרים העתיקה, אוסף שאינו נופל בחשיבותו מהמוזיאון בקהיר. נמשיך לסיור קצר במרכז המפואר של העיר טורינו, אשר שימשה בעבר כעיר הבירה של איטליה. נעבור בכיכר סן קארלו (Piazza San Carlo) שנבנתה במאה ה - 17, בקתדרלת סן ג'ובאני (Cattedrale Di San Giovanni) בפיאצה קסטלו המיוחדת, נראה את ארמון המלכים, בו התגוררו הנסיכים לבית סבויה, וכן נתרשם מרחבת הכניסה הגדולה של ארמון הנשים. בתום הסיור יינתן זמן לארוחת צהרים עצמאית ולהתרעננות.

אחר הצהרים נמשיך לביקור בסדנא מיוחדת במינה לבניית כלי קשת בעבודת יד. נשמע על המסורת מבית סטרדיווריוס, שנמשכת עד ימינו. הביקור יסכם את טיולנו המיוחד בסימן השילוב המופלא הזה שבין אוּמנות למוזיקה. בתום הביקור בסדנא נצא לנמל התעופה מלפנסה (מילאנו) לטיסתנו חזרה ארצה, בדרכנו, וככל שיותיר לנו הזמן נעצור במרכז קניות ובו מרכז הסעדה. לנמל התעופה נגיע לקראת השעה 21:30.

 

המראה בשעה 00:30 (בתאריך 25.6.23), נחיתה משוערת בתל אביב בשעה 05:15 (ביום א' 25.6).

 

 

 

* סדר הביקורים עשויים להשתנות בהתאם לזמינות ושעות פתיחה

 

חלוקת לילות:

3 לילות במילאנו

1 לילה בטורינו

 

עלות הטיול לאדם בחדר זוגי: 2,595 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי: 300 יורו

המחיר כולל:

 • טיסות אל על למילאנו וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 4 לילות במלונות 4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • ארוחת ערב
 • 3 ארוחת צהריים
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע תוכנית הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה - המומחים לארץ המגף
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)

 

המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.22.
 • הכרטיסים למופעים (כל נוסע.ת בוחר.ת את מספר המופעים ורמת המושב באולם ומשלמ.ת בהתאם)
 • תשר למדריכות הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 • ביטוח רפואי ומטען וכל הקשור לבדיקות קורונה, אם תדרשנה בדיקות כלשהן, לפני, במהלך או בתום הסיור.

 

 

ההרשמה סגורה

 

  עם "סולו איטליה", זו אופרה אחרת!