צפון איטליה - קיץ 2024 - מקומות אחרונים!

תמונת אווירה

אופרה ובלט בצפון איטליה

27 באוגוסט – 03 בספטמבר 2024

 

הדרכה כללית : אורנה נוי

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

 

 

מקומות הישיבה במופעים על פי סדר ההרשמה - כל הקודם.ת זוכה!

 2 מקומות אחרונים!

 

 

טיול של סוף הקיץ, עשיר בחוויות לכל החושים. שילוב פסטיבלי האופרה המעולים של צפון איטליה, אוצרות אמנות, טבע וקולינריה. בפסטיבל הארנה בורונה נחווה את האופרה "אאידה"/ורדי בביצוע  קלאסי, מהפקות הדגל של פסטיבל הארנה. כמו כן נצפה במופע הבלט "זורבה היווני" למוזיקה הפופולרית של מיקיס תאודוראקיס. מאזור ורונה נמשיך לטוסקנה ובפסטיבל פוצ'יני נחגוג 120 שנה לבכורה של "מאדאם בטרפליי"/פוצ'יני עם הפקה מיוחדת וחדשה. אירועי האופרה ישולבו בתכנית מגוונת ועשירה הכוללת את מחוזות ונטו, טוסקנה, אמיליה רומאניה, לומברדיה וליגוריה בהם נחווה אמנות, אדריכלות, טבע של אגמים, הרים, מחצבים וים, ונטעם מעדנים מקומיים מתוצרת איכותית מוקפדת.

 

 

תכנית הטיול:

 

יום שלישי, 27.08.24, תל אביב – ונציה - בסאנו דל גראפה - ורונה

בשעות הבוקר נמריא בטיסה ישירה לונציה. אחרי הנחיתה נצא לביקור בעיר העתיקה של באסנו דל גראפה, נחצה את נהר הברנטה על גשר העץ הציורי והעתיק, נבקר במרכז המבקרים של הגראפה המקומית המפורסמת, נלמד איך מייצרים אותה וכמובן נטעם ממנה.

אחרי הפסקת צהריים עצמאית נמשיך למלון באזור ורונה.

לקראת ערב נצא לסיור בעיר האוהבים הידועה בעולם, הלא היא ורונהVerona  - עירם של רומיאו וג'ולייטה אשר חקוקים בתודעה באהבה חסרת הגבולות והאין סופית. נבקר בפיאצה ברה ונתרשם משלל הבתים הצבעוניים הניצבים בה. נסייר בכיכר התבלינים הססגונית ונפקוד את מרפסתה של יוליה גיבורת מחזהו של שייקספיר.

ארוחת ערב משותפת.

 

 

יום רביעי, 28.08.24, פאדובה - מופע מחול זורבה היווני בתיאטרון הרומי

הבוקר נתכנס להרצאת הכנה לתוכנית הערב.

לאחר ההרצאה נצא לעיר האוניברסיטאית פאדובה. נבקר בפאלאצו דלה רג'יונה -'היכל המשפט' ובתוכו ציורי קיר מרשימים. הוא מכונה גם ה'סאלונה' בגלל טרקלין מפואר הנמצא בקומה השנייה וקירותיו מעוטרים כולם בציורי פרסקו עם סמלים דתיים, חיות, סמלי מזלות וסימנים אסטרולוגיים – כולם מתארים את חיי תושבי העיר. נמשיך לשתי כיכרות הנמצאות משני צידיו של פאלאצו דלה רג'ונה, המסמלות את הווי העיר לפני מאות שנים. בכיכר עשבי התבלין (Piazza delle Erbe) ובכיכר הפירות (Piazza della Frutta) עמדו דוכנים עם מיטב הסחורה שהגיעה מאזורי הכפר.

בתום הסיור זמן פנוי לטייל ולהנות משפע החנויות, הסמטאות העתיקות וכיכר השוק.

לאחר הפסקת צהריים עצמאית נמשיך לביקור בקפלה דלי סקרובני ונצפה במחזור הציורים הייחודי של ג'וטו מתחילת המאה ה-14, הנחשב לאחת מיצירות המופת של האמנות המערבית.

אחר הצהריים חזרה למלון למנוחה והתארגנות.

לקראת ערב נצא לורונה, לארוחת ערב משותפת ולאחריה נצפה במופע מחול "זורבה היווני" בתיאטרון הרומי. "זורבה היווני" נעשה לסמל של השאיפה האנושית לחופש. הסיפור הקצר של הסופר היווני הגדול ניקוס קזאנצאקיס, עובד לסרט המפורסם, ובשנת 1988 נוצרה גרסת הבלט מאת לורקה מאסין למוזיקה של המלחין היווני הנודע מיקיס תאודוראקיס. הבלט "זורבה היווני", שהוצג בבכורה עולמית ב-6 באוגוסט 1988 על בימת הארנה די ורונה, חוזר השנה אל הפסטיבל לשני מופעים בלבד על בימת התיאטרון הרומי.

 

   

 

יום חמישי, 29.08.24, ויצ'נזה - אאידה/ורדי בארנה

נפתח את הבוקר בהרצאת הכנה לתכנית הערב.

לאחר ההרצאה נצא לעיר ויצ'נזה, המזוהה יותר מכל עם האדריכל אנדראה פאלאדיו. נתחיל בסיור בתיאטרון האולימפי שנבנה בשנת 1585 ונחשב כיצירת המופת האחרונה של האדריכל המפורסם. זהו התיאטרון המקורה העתיק ביותר בעולם שעוצב בהשראת התיאטרון היווני העתיק. נמשיך דרך קורסו פאלאדיו עד פיאצה דיי סיניורי ונבקר ב'בזיליקה פאלדיאנה'.

אחרי הפסקת צהריים עצמאית נשוב למלון למנוחה והתארגנות.

לקראת ערב נצא אל מרכז העיר ורונה, לארוחת ערב משותפת, ולאחריה נצפה ביצירת הדגל של פסטיבל הארנה, האופרה "אאידה", מפסגות יצירתו של ורדי. פסטיבל הארנה בורונה נוסד בשנת 1913 בציון 100 שנים להולדתו של ורדי. למעשה הפסטיבל הראשון היה מופע אחד בלבד לאופרה "אאידה". הפקה זו של הבמאי ג'נפרנקו דה בוסיו היא מהפקות הדגל של הארנה, אשר משחזרת את ההוד והפאר של אותה הפקה מיתולוגית שפתחה את הפסטיבל לפני למעלה מ100 שנה, ונעשתה לקלאסיקה של ממש.

המופע בשעה 21:00.

השירה באיטלקית, מוקרן תרגום לאנגלית.

 

 

יום שישי, 30.08.24, מנטובה - יקב בלזמיקו - מודנה

הבוקר נעזוב את ורונה וניסע ליעדנו הבא אשר במחוז טוסקנה.

בדרכנו נעצור לביקור במנטובה Mantova אשר בלומברדיה, העיר שהיתה מרכז אומנותי ומוזיקלי חשוב תחת שלטון דוכסי גונזאגה ששלטו בה במשך מאות שנים. נכנס לעיר העתיקה ונצפה בארמון הדוכס ונמשיך לביקור בבזיליקת סנט'אנדריאה שתכנן לאון בטיסטה אלברטי.

נמשיך למחוז אמיליה-רומאניה לביקור ביקב בלזאמיקו מקומי בו מייצרים את בלזמי (Aceto Balsamico tradizionale di Modena DOP) המיושן שנים רבות בחביות עץ. לא נוותר על טעימת 'הזהב השחור' של מודנה, רק כך נבין סוף סוף מה ההבדל בין בלזאמי המיוצר בתהליך מסורתי לחומץ בלזאמי תעשייתי.

נסיים בסיור במרכז העיר מודנה Modena, עירם של אנצו פרארי ולוצ'אנו פאבארוטי. נבקר בקתדרלה, נראה את אזור הגטו ובית הכנסת ונסיים בכיכר הגדולה – פיאצה גראנדה.

הפסקת צהריים עצמאית.

אחר הצהריים נמשיך בנסיעה דרומה למחוז טוסקנה.

העברה למלון. ארוחת ערב משותפת.

 

 

שבת, 31.08.24,  קאררה - לוקה - מאדאם בטרפליי/פוצ'יני בטורה דל לאגו

נפתח את הבוקר בהרצאת הכנה לתכנית הערב.

בתום ההרצאה ניסע אל העיירה קארארה Carrara, המפורסמת בכל העולם בזכות מחצבות השיש שלה. העיירה מלאה בבתי מלאכה לעיבוד שיש וסדנאות פיסול ומושכת אליה אמנים ופסלים מכל העולם, ללימוד אמנות השיש והפיסול בו. נעלה אל מחצבות השיש בגובה 450 מטר וניכנס לביקור מרתק ב"מערת השיש" הפעילה עד היום.

נמשיך לעיר המקסימה מוקפת החומה – לוקה, נלמד את סוד אגדת הצלב האמיתי, נבקר בפיאצה דל אנפיתיאטרו, עדות לשלטון הרומאים במקום, ונצפה בכנסיית סן מיקלה אין פורו, המיוחדת בחזיתה. ארוחת צהריים משותפת.

אחר הצהריים נשוב למלוננו למנוחה והתארגנות לקראת האופרה בערב.

בערב נצא לצפות באופרה "מאדאם בטרפליי"/פוצ'יני, סיפורה של הגיישה היפנית הצעירה, אשר מתמסרת באופן חד צדדי לאהובה האמריקאי. נסיונותיה הנאיביים של בטרפליי לאמץ את התרבות האמריקאית מביאים בסופו של דבר למותה הטרגי. הפקה מיוחדת זו של פסטיבל פוצ'יני הינה לציון 120 שנה לבכורה של היצירה. מעצב התפאורה, קָן יָסוּדה, הפסל היפני הנודע. 

תחילת המופע בשעה 21:15.

 

יום ראשון, 01.09.24 , צ'ינקווה טרה - קומו

הבוקר ניסע לעיר לה ספציה, ונעלה על ספינה שתיקח אותנו היישר ל"חמש האדמות" – הצ'ינקווה טרה, אזור פראי וציורי על שפת הים הליגורי. נגיע לעיירת הדייגים הצבעונית מאנארולה, נטייל ונהנה מיופיה ומתצפית עוצרת נשימה על המתלול שמעל העיירה ועל הבתים הצבעוניים הצמודים לצלע ההר. נמשיך ברכבת לפנינה הבאה באזור – העיירה ורנאצה. נלמד על חיי המקומיים, על עיבוד אדמה בטרסות התלולות ונהנה ממראה הים והצוקים במקום הקסום. הפסקת צהריים עצמאית.

אחר הצהריים נשוב בהפלגה אל לה ספציה ונצא בדרכנו צפונה לעבר אגם קומו.

העברה למלון וארוחת ערב משותפת.

 

 

יום שני, 02.09.24 , אגם קומו - בלאג'יו - ברונאטה

הבוקר ניסע לעבר אגם קומו. נעלה על ספינה ונצא לשייט מהמם במגוון של נופים וצבעים אשר מאפיינים את האגם - ההרים והעמקים שבחורף נצבעים בלבן צחור, המישורים הירוקים והאגם בגווניו הכחולים ירוקים. נגיע לעיירה היפייפיה המפורסמת בלאג'יו לשוטט בסמטאות הקסומות ולהנות מהיופי הקסום של האגם וההרים העוטפים אותו.

הפסקת צהריים עצמאית.

נעזוב את בלאג'יו ונשוב לאזור קומו. נעלה על פוניקולר (רכבת פס) שתיקח אותנו  לברונאטה Brunate, עיירה המשקיפה על קומו מראש גבעה בגובה 715 מטר, בה נהנה מנוף עוצר נשימה של העיר והאגם.

חזרה למלון. ארוחת ערב מסכמת.

 

יום שני, 03.09.24 , מילאנו - תל אביב

בבוקר ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

 

חלוקת לילות

3 לילות בורונה

2 לילות באזור לוקה

2 לילות באזור קומו

 

טיסות אל על:

27.08.24 - תל אביב - ונציה  06:00 – 08:50

03.09.24 - מילאנו - תל אביב 12:10 – 16:55

 

 

מחירים:

אדם בחדר זוגי : 2,895 יורו

תוספת ליחיד בחדר זוגי : 795 יורו

 

המחיר כולל:

 • טיסות אל על לונציה וחזרה ממילאנו, מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 7 ארוחות עיקריות.
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • הדרכה כללית – אורנה נוי
 • הדרכה מוסיקלית כולל הרצאות הכנה לקראת האופרות – גב' מרב ברק
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

 

המחיר אינו כולל:

 • כרטיסי כניסה לאופרות! הרשמה לאופרות - ועלויות בטופס נפרד
 • תשר למדריכות הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

לפרטים נוספים והרשמה יש לפנות לנורית בחברת "סולו איטליה"

054-6762220 nurit@soloitalia.co.il

 

עם סולו איטליה, זו אופרה אחרת!