פוצ'יני בבולגריה - אוגוסט 2024 - sold out

תמונת אווירה

טיול אופרה וג'אז בהרי בולגריה

2 - 9 באוגוסט 2024

 

ארגון הטיול והדרכה כללית: דר' זאב בן אריה

חברת תרבויות עולמי - המומחים לארצות הבלקן

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

 

sold out - אפשר להירשם לרשימת ההמתנה

 

השנה עולם האופרה מציין מאה שנה למותו של מלחין האופרות האיטלקי החשוב ג'אקומו פוצ'יני. לרגל האירוע מקיים בית האופרה של סופיה אירוע מיוחד באתר בלוגרדצ'יק; אחד מאתרי הטבע היפים בבולגריה, אזור של גבעות חול פיסוליות ונהדרות. במסגרת האירוע יוצגו שלוש אופרות מהידועות ביותר, על רקע הסלעים המרשימים: "טוסקה", "מאדאם בטרפליי" ו"טורנדוט".

 

טיול מיוחד וחד פעמי זה, כולל את אירוע האופרה המיוחד לצד טיולים באזור הרי הבלקן ונהר הדנובה הסמוכים לאתר הפסטיבל. לאחר ימי הפסטיבל נמשיך להרים הגבוהים, הקרירים והנעימים של בנסקו, בכדי להשתתף בפסטיבל נוסף; פסטיבל הג'אז החשוב בבלקן ולטייל באזור הטבע והכפרים. נבקר גם בסופיה, נראה מוזיאונים ואתרי מורשת ופולקלור. הדרכה כללית ד"ר זאב בן אריה, הדרכת האופרה והאירועים המוזיקליים, מרב ברק ונגן מלווה אסן מרינוב, הטיול יכלול גם חשיפה לפולקלור המקומי והופעות מוזיקה מסורתיות.

  

מסלול הטיול

יום 1 | יום שישי 2.8.24 הגעה לבולגריה והאופרה "טוסקה"

בשעת בוקר מוקדמת ניפגש בנמל התעופה לטיסה ישירה לסופיה, בירת בולגריה. מיד לאחר הנחיתה וסידורי הקרקע נאכל ארוחת בוקר ליד נמל התעופה ואחריה נצא ישירות אל הרי הבלקן. בשעת צהרים מוקדמת נגיע למלון במונטנה למנוחת צהרים. אחר הצהרים נצא אל ההרים היפים של בלוגרדצ'יק, שם, מתקיים השנה פסטיבל אופרה מיוחד במלאת 100 שנים למותו של המלחין ג'אקומו פוצ'יני. הערב נפתח את חוויית הפסטיבל עם האופרה "טוסקה", אשר מתארת במתח מוזיקלי מפעים את הדרמה בחייה של טוסקה על רקע האירועים הפוליטיים המסעירים את רומא בשנת 1800. מפסגות האופרה הריאליסטית האיטלקית.
ארוחת ערב בבלוגרדצ'יק לפני המופע
תחילת המופע בשעה 20:00.
משך המופע כשעתיים וחצי כולל הפסקה
השירה באיטלקית. תרגום מוקרן בבולגרית ואנגלית.
הרצאת ההכנה למופע זה תישלח לנוסעים בפורמט מקוון, טרם היציאה מהארץ
לאחר המופע נחזור למלון שלנו, Jitomir במונטנה. 

 

 

 

יום 2 | יום שבת 3.8.24 הרי בלוגרדצ'יק והאופרה "מאדאם בטרפליי"

נתחיל את היום בהרצאה על האופרה "מאדאם בטרפליי" לקראת מופע הערב.
לאחר ההרצאה נצא אל אזור גבעות בלוגרדצ'יק היפה, נוף המזכיר את קפדוקיה של פסגות הרי חול נישאות ומפוסלות, נטייל בקניונים המדהימים, אם הזמן יאפשר זאת נבקר גם באגם רבישה ובמערת מגורה, שם יש את ציורי המערות של האדם הפרהיסטורי, המרשימים והעתיקים בבלקן. נאכל ארוחת ערב בבלוגרדצ'יק לפני המופע.

באופרה "מאדאם בטרפליי" לוקח פוצ'יני את מאזיניו אל תרבויות רחוקות, יפן ואמריקה, ועוסק בפערים, במתח ואף בטרגדיה שבמפגש בין התרבויות. יצירה זו חושפת ברגש, בעדינות וביופי מוזיקלי נדיר, את השבריריות, העוצמה והטרגיות בדמותה של בטרפליי.
תחילת המופע בשעה 20:00.
משך המופע כשלוש שעות כולל הפסקה.
השירה באיטלקית. תרגום מוקרן בבולגרית ואנגלית
לאחר המופע נחזור למלון שלנו, Jitomir במונטנה.

 

 

 

 

יום 3 |  יום ראשון 4.8.24 הדנובה ואופרה "טורנדוט"

 

נתחיל את היום בהרצאה על האופרה "טורנדוט" לקראת מופע הערב. לאחר מכן נצא אל העיר וידין שעל הדנובה, אחת מנמלי הדנובה החשובים, מקום מצודת באבה, נהנה מנוף הנהר ונראה גם את בית הכנסת המשוחזר, נאכל ארוחת ערב מוקדמת בוידין, ולאחר מכן ניסע לבלוגרדצ'יק, אל אתר הפסטיבל, הערב כדי לצפות באופרה "טורנדוט". יצירתו האחרונה של פוצ'יני היא מופע ראווה מרשים ועצום מימדים של נסיכת הקרח טורנדוט, אשר יוצאת למסע אכזרי של נקמה במין הגברי. מפעל ההוצאות להורג שהיא מנצחת עליו ביד רמה מתערער כאשר הנסיך כאלאף טורף את הקלפים וגורם לטורנדוט להיכנע לחוקים של "המשחק" שהיא עצמה יצרה. יצירה זו מהווה את פסגת סגנון הגראנד אופרה, וכוללת מאות משתתפים ביצירת ענק מרשימה וגרנדיוזית.
תחילת המופע בשעה 20:00.
משך המופע כשעתיים ו40 דקות כולל שתי הפסקות.
השירה באיטלקית. תרגום מוקרן בבולגרית ואנגלית.
בתום המופע נחזור למלוננו במונטנה

 

יום 4 | יום שני 5.8.24 הרי הבלקן וסופיה

הבוקר נעזוב את מלוננו במונטנה ונצא לאתרים היפים של הרי הבלקן, נבקר במערת הקרח לדניקה וצוקי וורטנה, ומשם נמשיך לסופיה, אליה נגיע אחר הצהרים, נתחיל לגלות את העיר היפה, כולל מדרחוב ויטושה, העיר הרומאית התת קרקעית, אזור המרכז והכנסיות.

ערב חופשי בסופיה. לינה בסופיה מלון marinela

 

יום 5 | יום שלישי 6.8.24 מנזר רילה ובנסקו

הבוקר נשלים את הביקור בסופיה, כולל המוזיאון להיסטוריה לאומית עם אוצרות הזהב של התרקים למרגלות הר ויטושה וניסע אל מנזר רילה שהוא האתר הקדוש, היפה והחשוב בבולגריה. המנזר נחבא בין הרים גבוהים ופלגי מים, ובו אוצרות אמנות, אדריכלות ותרבות.


לאחר מכן נמשיך לבנסקו, עיירת הסקי של בולגריה בין ההרים הגבוהים, בימים אלו מתקיים בבנסקו פסטיבל הג'אז החשוב בבולגריה, בערב נצא למדרחוב לאכול בטברנות וליהנות מהופעות הפסטיבל.

לינה בנסקו מלון 5 כוכבים Premier

 

 

יום 6 | יום רביעי 7.8.24 פסטיבל ג'אז וסבתות

הבוקר נצא אל הפארק העירוני להיפגש עם להקה שמנגנת ושרה מוזיקה מקדונית, שקרובה בנעימותיה ולחניה אל חלק משירת הלאדינו המוכרת. לאחר מכן נעלה למרומי הרי פירין לאזור של צוקים, יערות ואגמים אלפינים, אחר הצהרים ניסע לכפר גורנו דרגלישטה לביקור חוויתי אצל הסבתות שילבישו אותנו, יאכילו וגם ישקו:), לאחר מנוחה במלון נצא לערב נוסף של פסטיבל הג'אז. 

לינה בנסקו מלון 5 כוכבים Premier

 

יום 7 | יום חמישי 8.8.24 הרי רילה ורודופי - טיסה חזרה 

הבוקר נעזוב את מלוננו ונצא להרי רודופי היפים, הירוקים והמפתיעים. נעצור בשוק עשבי המרפא בצומת יונדולה, ניסע דרך הקניונים ויערות האשוחים אל הרי רילה, ונגיע לכפר רדוויל במקום מפגש נחלים לרגלי הפסגה של המוסלה ההר הגבוה בבלקן. אחר צהרים מנוחה בבריכה של בית הארחה בי בלקן, נצא לטיול רגלי קצר בקניון של נהר המריצה, ובערב ארוחת ערב חגיגית לסיום והופעה של להקת הסבתות המקומיות.

לקראת חצות נצא לשדה התעופה. הטיסה חזרה ב3.10 אור ליום שישי 9.8.24.

טיסה סדירה של חברת בולגריין הנוחתת בתל אביב ב5.30 בבוקר 9.8.24.

 

 

עלויות: 

מחיר הטיול ליחיד בחדר זוגי, בקבוצה של 24 משתתפים ומעלה: 1850 יורו

 

תוספת ליחיד בחדר זוגי: 200 יורו

 

SOLD OUT - אפשר להירשם ברשימת ההמתנה

 

המחיר כולל:

טיסות סדירות תל אביב סופיה

6 לילות במלונות 4-5 כוכבים כולל ארוחת בוקר

אוטובוס צמוד

הדרכת המוזיקה כולל הרצאות הכנה לאופרות: מרב ברק

מדריך מומחה לבלקן: דר' זאב בן אריה

מדריך מקומי מוזיקאי ונגן ברמה גבוהה

3 אופרות בפסטיבל פוצ'יני בבלוגרדצ'יק (בהפקת בית האופרה של סופיה)

לפחות 3 הופעות מוזיקה: ג'אז/פולקלור

כניסות לאתרים

7 ארוחות ערב 

מים מינרלים

טיפים לנותני שירות מקומיים

 

המחיר לא כולל:

ארוחות צהרים (נתארגן ביחד, תשלום מינימאלי)

שתייה בארוחות (למעט מים שכלולים)

כל מה שלא מופיע ברשימת "המחיר כולל".

ביטוח בריאות חובה

טיפ למדריכים הישראלים

 

לפרטים והרשמה יש לפנות לזאב בן אריה בחברת "תרבויות עולמי"

tarbuyot.olami@gmail.com  054- 4751080

 

לתכנית הטיול באתר החברה