פריז - יולי 2024 - sold out

תמונת אווירה

 

קיץ פריזאי

סמינר תרבות ומוזיקה בעיר האורות

5 - 10 ביולי 2024

 

sold out - אפשר להירשם ברשימת ההמתנה

 

הדרכה כללית ואמנות: דניאלה שלו (מוזיאון ישראל)

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

 

פריז - עיר האורות והתרבות - היא ללא כל ספק אחד המקומות היפים, הקלאסיים והרומנטיים בעולם כולו. המעוניינים להקדיש לעיר קצת יותר זמן, או שזו לא הפעם הראשונה שהם מבקרים בפריז, מוזמנים להצטרף אלינו לסמינר איכותי הכולל מקומות חדשים ופעילויות ייחודיות. במהלך הסמינר נתוודע לאוספי אמנות נדירים ולציורים ממיטב הקלאסיקה העולמית המשלימים את הפסיפס הרב-גוני שמציעה העיר. נהנה מתכנית מוסיקלית מעניינת ומגוונת במיוחד עם ביצועים מרשימים.

הסמינר כולל חוויה מוזיקלית ותרבותית מגוונת ועשירה, בהשתתפות מיטב המבצעים, באולמות האופרה של פריז. התכנית כוללת את האופרה "כך עושות כולן" מאת מוצרט, מופע מחול על פי "טירתו של כחול הזקן" בכוריאוגרפיה מאת פינה באוש והבלט "אגם הברבורים" מאת צ'ייקובסקי. לפני כל מופע תיערך הרצאת הכנה מקדימה.

 

תכנית:

 

יום 1, יום ו', 5.07.24 תל אביב - פריז

נמריא לפריז בשעות הצוהריים, בטיסה ישירה, נוחה וסדירה של אל-על. לאחר הנחיתה, ניסע ישירות למלון לצ'ק אין. בהתאם לשעת ההגעה למלון, המעוניינים יוכלו לצאת לאחר ההתארגנות לסיבוב הכרות עם בתי קפה ו/או מסעדות בסביבת המלון. 

 

 

יום 2, יום שבת, 6.07.24 מוזיאון הלובר - האולימפיאדה בפריז - הרצאת ערב

לאחר ארוחת הבוקר, נתכנס להרצאה של דניאלה שלו על הלובר. מיד בסיום ההרצאה נצא עם דניאלה ומדריך מקומי לביקור במוזיאון הלובר (Louvre Musée) אחד המוזיאונים החשובים והמרתקים ביותר בעולם. זהו מוזיאון עצום בגודלו הנמצא בליבה של פריז, ברובע הראשון קרוב לנהר הסיין. זהו מבנה מפואר ביותר ובמהלך ההיסטוריה גם שימש כארמון למלכי צרפת. נתרשם מאוסף עצום של יצירות אמנות מכל העולם: ציורים, פסלים ועתיקות הנחשבות ליצירות המופת של כל הזמנים. אוספי האמנות המרשימים שמגיעים מכל רחבי העולם, יחד עם הפאר של המקום הופכים את הביקור בו לחוויה עצומה. התבוננות ביצירותיהם של אמנים כגון: לאונרדו דוינצ'י, רמברנדט, קארווג'יו... לצד זרמים אמנותיים כגון: נאוקלסציזם, רומנטיקה, ריאליזם... הם הזדמנות לבחון מהלכים וסגנונות לאורך תולדות האמנות, לצד ההבנה כיצד הפכה פריז כבר בסוף המאה ה- 19 ראשית המאה ה- 20, למרכז האמנותי של אירופה אליו מתנקזים טובי האמנים בעולם. לאחר הביקור בלובר ניתן, באופן חופשי, לנצל את הזמן על מנת להכיר את פריז המתמרקת לקראת האולימפיאדה. בשעת ערב מוקדמת נתכנס להרצאתה של מרב ברק על מופע האופרה "כך עושות כולן", שיתקיים מחר בשעות הצהריים.

 

 

יום 3, יום א', 7.07.24 מוזיאון רודן - בית האופרה גרנייה האופרה "כך עושות כולן"

לאחר ארוחת הבוקר, נצא עם דניאלה שלו לביקור במוזיאון רודן (Musée Rodin) המוקדש לעבודותיו של הפסל הצרפתי אוגוסט רודן, המוזיאון שנפתח בשנת 1919 ממוקם באוטל בירון (Hôtel Biron), בית אחוזה אלגנטי מהמאה ה- 18. רודן נחשב לאחד הפסלים הריאליסטיים החשובים של המאה ה- 19 והמוזיאון מכיל אוסף מייצג של יצירותיו החשובות. ביקור בגן המוזיאון יחשוף כמה מהיצירות המפורסמות כמו: האדם החושב, שערי הגיהינום ואזרחי קלה. יצירותיו של רודן הן הזדמנות לדבר על אהבה ורגש, על פילוסופיה ורוח, על גאונות והבעה ועל יצירה עם עוצמה. נחזור לאזור המלון להפסקת צוהריים קלה שלאחריה נלך למופע האופרה "כך עושות כולן" שהיא פרי שיתוף הפעולה השלישי והאחרון בין לורנצו דה פונטה לבין מוצרט. אחרי "נישואי פיגרו" ו"דון ג'ובני" יוצרים השניים אופרה חצופה, נועזת, מלאת תשוקה, ובעיקר עוסקת בנושא שנהוג ש"השתיקה יפה לו". יצירה מסוגננת זו, מוצגת בבית האופרה של פריז, בגרסה של הבמאית/כוריאוגרפית הבלגית אנה תרזה דה קירסמייקרס כאופרת מחול, בה כל דמות מיוצגת על ידי זמר/ת וגם על ידי רקדן/ית.

 

*בית האופרה גרנייה. תחילת המופע בשעה 14:30.

משך המופע כשלוש שעות וחצי כולל הפסקה.

השירה באיטלקית. תרגום מוקרן באנגלית ובצרפתית.

 

 

יום 4, יום ב', 8.07.24 מרכז פומפידו - בורסת המסחר - מופע מחול מאת פינה באוש

לאחר ארוחת הבוקר נהנה מהרצאת הבוקר של מרב ברק לקראת מופע הערב. בסיום ההרצאה נצא עם דניאלה שלו לביקור במרכז פומפידו (Centre Pompidou). זהו מבנה מאד ייחודי המאופיין בארכיטקטורה מודרניסטית שקופה וחדשנית, החושפת כלפי חוץ את כל הצנרת ומערכות החשמל והמים. מדובר במרכז ראשון מסוגו המאפשר הזדמנות נדירה להכיר את כל תולדות האמנות המודרנית של המאה העשרים בביקור אחד. יש בו אוספים מיוחדים המייצגים את האמנות המודרנית משנת 1905 ואילך ממגוון יצירותיהם המפורסמות של אמני צרפת ואחרים כגון: פיקאסו, מאטיס, לז’ה ועוד. חלק מהתערוכות מתחלפות לעתים קרובות ומוקדשות לנושאים שעל סדר היום הציבורי-אמנותי בצרפת. במסגרת זו המוזיאון מעניק לא פעם במה גם לאמנים חדשים המייצגים זרמים עכשוויים באמנות. לאחר הביקור, נערוך הפסקת צוהריים חופשית באזור מרכז פומפידו שלאחריה נמשיך לביקור בבורסת המסחר (Bourse de Commerce). זהו מוזיאון חדש ומרהיב שהפך תוך זמן קצר לשם הכי חם בפריז. הוא ממוקם בבניין מיוחד מהמאה ה- 19 ובתוכו שוכן אוסף הנרי פינו (François-Henri Pinault), אוסף עצום של אמנות בת זמננו. זאת הזדמנות לחוות חוויה אדריכלית עוצרת נשימה ובו זמנית להתוודע אל האמנות הפוסט מודרנית. ארמון מפואר שהפך לבורסה למניות וניירות ערך ואח״כ לבורסה שבה סחרו בחיטה ומבורסה למסחר הפך המבנה למוזיאון. כיפה עצומה עם ציור פרסקו ענק מעשה ידיהם של 5 ציירים הוא רק התחלת החוויה במקום הזה לצד האוסף של פינו שנחשב לאחד החשובים באמנות העכשווית וכולל כעשרת אלפים פריטים של כארבע מאות אמנים מכל התנועות והזרמים של האמנות העכשווית, אמנים ידועים וכאלה שבתחילת דרכם. בסיום הביקור נחזור למלוננו למנוחה קלה לקראת המופע בערב.

פינה באוש, מהכוריאוגרפיות החשובות והנודעות בעולם, יצרה כוריאוגרפיה לאופרה האפלה של ברטוק: "טירתו של כחול הזקן". היצירה של פינה באוש, שנוצרה ב- 1977, הופכת את האופרה של ברטוק לטקס פרוע ואינטנסיבי של אדם המתמודד עם צימאונו לכוח, וכן עם הרצונות והפנטזיות שלו. האגדה המקורית של פרו היא ההשראה המרכזית ליצירה הזו של באוש. הדמויות הטרגיות של באוש מושכות אותנו לעולם חסר נשימה שבו מתמזגים פיתוי ושליטה.

 

*בית האופרה גרנייה.

תחילת המופע בשעה 20:00 משך המופע כשעה ו- 50 דקות ללא הפסקה.

 

 

יום 5, יום ג', 9.07.24 מוזיאון ד'אורסיי - מופע הבלט "אגם הברבורים" מאת צ'קובסקי

לאחר הרצאת הבוקר של מרב ברק לקראת מופע הבלט "אגם הברבורים" הערב, נצא לביקור במוזיאון ד'אורסיי (Musée d'Orsay). מוזיאון זה נחשב לאחד ממוזאוני האמנות הטובים, היפים והמומלצים ביותר בעולם. המוזיאון ממוקם במבנה עתיק ויפהפה שנועד במקור להיות תחנת רכבת והוסב לשמש כמוזיאון. במוזיאון מוצגות בעיקר יצירות אמנות צרפתית של גדולי האמנים הצרפתיים, אמפרסיוניסטים ופוסט אמפרסיוניטים כדוגמת: מאנה, מונה, רנואר, פיסארו, דגא, ואן גוך, סזאן, גוגן ועוד רבים אחרים שיצרו בין השנים 1848-1915. נשוב למלוננו להפסקת צוהריים ולמנוחה קלה. המעוניינים יוכלו להסתובב באופן חופשי בעיר, להנות מבתי הקפה, חלונות הראווה, וכל מה שיש לעיר הנפלאה להציע.

בשעת ערב, לסגירת חלקו המוזיקלי שבסמינר המטייל, נבחר בלט שהוא בבחינת אחת הקלאסיקות הגדולות בכל הזמנים. לבלט "אגם הברבורים" מאת פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי לא רק שיש מקום של כבוד בפנתיאון הבלט העולמי, הוא אולי עומד בראש הפירמידה כיצירת הבלט הפופולרית ביותר בכל הזמנים. למרות שבמרוצת השנים הופקו אינספור גרסאות שונות לבלט זה, הכוריאוגרפיה של רודולף נורייב היא הנצחית והפופולרית מכולן.

 

* בית האופרה בסטי תחילת המופע בשעה 19:30.

משך המופע כשלוש שעות כולל הפסקה.

 

 

יום 6, יום ד', 10.07.24 פריז - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נפרד מהמלון ונצא לשדה התעופה. "פריז לעולם אינה מסתיימת... תמיד שבנו אליה לא חשוב מי היינו או עד כמה היא השתנתה... פריז תמיד הייתה שווה זאת...", כתב הסופר ארנסט המינגווי בספרו הנפלא "חגיגה נודדת" שהוא מסע מלא אהבה בעיר. מלים אלה יחתמו את ביקורינו לקראת טיסתנו ארצה.

 

פרטי טיסות:

הלוך

נמל תעופה

תאריך

שעה

טיסה

המראה

תל אביב

5.07.24

13:30

LY327

נחיתה

פריז

17:30

 

חזור

נמל תעופה

תאריך

שעה

טיסה

המראה

פריז

10.07.24

14:45

LY324

נחיתה

תל אביב

20:05

 

המלון:

מלון מריוט אופרה אמבסדור

המבנה המרשים, בעיצוב מודרני אלגנטי עם שיק צרפתי, בעל התקרות הגבוהות נבנה בשנת 1927 ושופץ לחלוטין בשנת 2021. החדרים מרווחים (מינימום 20 מ"ר), המלון ממוקם במרחק 5 דקות הליכה מאופרה גרנייר וגלרי לה פייט. אנו נהנה מהרצאות בקומת הגג במלון משם יש תצפית נפלאה על פריז. המלון זוכה פרס בחירת המטיילים לשנת 2022, גם בזכות ארוחת הבוקר העשירה שלו. 

 

 

עלות החוויה: 2,795 € לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים

                 2,995 € לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

 

המחיר כולל:   

טיסה: טיסות אל על סדירות וישירות לפריז               

לינה: מלון מרכזי ברמת 4 כוכבים

כלכלה: ארוחות בוקר למעט ביום הראשון.

הדרכה: שתי מדריכות מצוות ההדרכה של

          קשרי תרבות תבל ומלווה ארגוני.

          (יציאת המלווה מותנית ב- 22 מטיילים)

תחבורה: באוטובוס, מטרו ומוניות לפי התוכנית.

- מפגש הכנה מקיף בארץ טרם היציאה לפריז, כולל הרצאות מבוא של המדריכות

- הרצאות הכנה באורך מלא לפני כל מופע

- מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות.

- דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית.

- מסים עירוניים.

- תשר לנותני שירות מקומיים.

 

 

המחיר אינו כולל:

- תוספת ליחיד בחדר זוגי בסך 795 אירו*.

- מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חברת התעופה. (המחיר נכון ל- 31.01.24: 110 אירו)

- כניסות למופעים

- ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית

- הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון, בידור, וכו').

- כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול.

- הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.

- שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 31.01.24.

- ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכיסוי במקרה של ביטול ובמקרה קורונה. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.

- תשר למדריכות הסמינר (נהוג לפחות 8 אירו סה"כ למטייל ליום).

 

לפרטים והרשמה יש לפנות לחברת קשרי תרבות תבל

דואר אלקטרוני:  dialog@k-tarbut.co.il

 ניתן לפנות גם ב-WhatsApp: 

שמרו ברשימת אנשי הקשר של הטלפון הנייד שלכם את המספר: 054-2177333.

טל': 072-2116888 , פקס. 09-742888 וואטסאפ: 054-2177333